הבלוג של מר קפה

מציאת תאים זהים באקסל מציאת תאים זהים באקסל
ספט 28 נכתב ע"י 
פורסם ב- מר קפה

מציאת תאים זהים / משוכפלים באקסל, אופן אופיס, גוגל דוקס ליברה אופיס ועוד

דרג פריט זה
(1 הצבע)

למי לא קרה שהוא חיפש איך למצוא את התאים הזהים או המשוכפלים בטבלה. לי זה קורה מידי פעם וכל פעם אני שוכח מה צריך לעשות בעיקר שהאינסטינקט הראשוני שלי הוא לחפש אפשרות שעושה זאת כמו שיש באקסל ולצערי אני לא עובד עם אקסל של מיקרוסופט אלה עם אופן אופיס, ליברה אופיס וגוגל דוקס ושם האופציה לא קיימת בלי איזה תוסף כזה או אחר.

איך מוצאים תאים זהים?

כדי למצוא תאים זהים בעמודה מסויימת נשתמש בנוסחה הבא:

=IF(COUNTIF($A$1:$A$9999,A1)>1,"Duplicate","")

נניח שאתם רוצים למצוא אם יש תוכן זהה / משוכפל בעמודה מסוימת לצורך ההסבר נגדיר את עמודה A כעמודה שנרצה לבדוק בה האם יש תאים אם מספרי טלפון משוכפלים.

סידרתי לכם (ולי) את השלבים למציאת התאים המשוכפלים:

שלב 1

את הבדיקה של התאים המשוכפלים עושים בעמודה שליד העמודה שנרצה לבדוק במקרה שלנו מדובר על עמודה B. נבחר את התא B1 ונכניס אליו את הנוסחה המצורפת. במידה והנתונים נמצאים בעמודה אחר לדוגמה עמודה G נכניס את הנוסחה בעמודה H, אם יש נתונים אחרים בעמודה H פשוט נפתח עמודה חדשה ביניהם.

שלב 2

נשנה את העמודות בנוסחה לפי העמודה שבה נמצאים הנתונים, בנוסחה מסומנים בצהוב העמודות שיש לשנות. אם הנתונים נמצאים בעמודה G אז נכניס את הנוסחה לעמודה H1 כפי שעשינו בשלב 1 ונשנה את העמודות המסומנות בנוסחה ל- G. התוצאה צריכה להיות כך:

=IF(COUNTIF($G$1:$G$9999,G1)>1,"Duplicate","")

שלב 3

שכפלו את העמודה B1 ע"י משיכת אחת הפינות לאורך כל התאים שתרצו לבדוק.

קובץ דוגמה להורדה: להורדת הקובץ לחצו כאן

 

2439 עודכן לאחרונה ב רביעי, 28 ספטמבר 2016
מר קפה // יחי

שלום רב, שמי יחי כהן מפתח ומקדם אתרי אינטרנט. בגלל אהבתי לקפה קראתי לבלוג שלי "מר קפה". מקווה שתהנו מהתוכן, אשתדל לעדכן כמה שיותר ואתם תמיד מוזמנים לעמוד הפייסבוק שלי.